HAŠK - Maksimir
Mjesto igranja: Donje Svetice, Zagreb
Nadnevak: 15. listopada 2016.; Gledatelja: 102
Strijelac: 1-0 - Vlatko Martinović (72)
"HAŠK" (Zagreb)

1 Darko Horvat (kap.)________
3 Tomislav Brlečić
5 Roko Ivezić
6 Vladimir Vinković
2 Alex Cholewinski___________
4 Mirko Šugić_______________
9 Vid Krajačić
7 Filip Kosić (62' Vlatko Martinović)
8 Toni-Orest Drašković (46' Marko Brašnić)
10 Dakota J Collins___________
11 Ivan Zelenika (90' Anton Ivan Buretic)

______________Selmir Brkić 1

Trener: Ratko Ninković

Drašković 39', Zelenika 79', Brašnić 89' ;
  Krznar 68', Kovačević 79', Kadirić 87'
Glavni sudac: Davor Jukić (Vrbovec); pomoćnici: Dejan Kupres (Samobor), Dominik Benković (Zaprešić); četvrti sudac: Marija Jurinić (Jastrebarsko); delegat: Danko Uroić (Gradec)

Današnja utakmica je odigrana po tmurnom i kišovitom vremenu, a baš takvo je i raspoloženje u Maksimiru poslije utakmice i poraza protiv HAŠK-a. Doživljen je treći poraz u posljednje četiri utakmice u kojima nije postignut nijedan zgoditak. Čini se da je sve krenulo naopako nakon ispadanja iz kupa od šestoligaša Prigorja Žerjavinec, a nevjerojatan je podatak da središnji napadači u dosadašnjih deset službenih utakmica nisu postigli nijedan pogodak! Nakić je doduše postigao jedan, ali kada je igrao u vezi iza Bektašija. Od krilnih napadača (Glasnović, Hodak, Malkoč, Valenta) samo je Glasnović zabio 2 gola.
Razvoj događaja na današnjoj utakmici do pobjedničkog pogotka HAŠK-a odavao je dojam tipične utakmice koja bi trebala završiti neriješeno. U prvom poluvremenu je Maksimir imao inicijativu u igri i bio je malo opasniji po prilikama. Drugo poluvrijeme je do 72. minute bilo slabo i nezanimljivo, a nakon toga su viđene dobre prilike na obje strane.
Trener Vidović je izveo očekivani sastav. Zbog žutih kartona nisu mogli igrati stoper Jakelić i vezni Ćibarić, pa se odlučio za stoperski par Kovačević-Žugaj.

U prvih 10 minuta dok još nijedna momčad nije uspostavila kontrolu nad igrom viđena je po jedna poluprilika na obje strane. Nakon toga je Maksimir počeo preuzimati kontrolu i posjed, ali je HAŠK imao prvu pravu priliku u 24. minuti; Drašković je ubacio u šesnaesterac za Krajačića koji je pucao pored lijeve stative.
Ubrzo su uzvratili zeleno-bijeli sa svoje dvije prilike. U 27. minuti je Hodak nakon prodora po lijevoj strani dodao za Bektašija koji je s vrha šesnaesterca pucao previsoko, a dvije minute kasnije je nakon udarca iz kuta i gužve Krznar je iz blizine pucao pored stative.

Drugo poluvrijeme je proticalo u izjednačenoj igri i bez prilika do 72. minute i vodstva HAŠK-a - lopta je prebačena preko zadnje linije Maksimira do Collinsa koji izlazi sam pred Brkića koji je izašao pred njega i obranio udarac, ali se na odbijenoj lopti našao Vlatko Martinović i pogodio mrežu iako je Brkić malo dirao loptu.

Maksimir je nakon primljeng pogotka još pojačao napade, u igru su ušli Bastić i Malkoč te je u 77. minuti skoro došlo do izjednačenja; Bektaši je napravio lijepi prodor po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac za Bastića koji puca iz prve i pogađa stativu.
Sljedeća prigoda je bila na strani domaćina u 85. minuti, akciju je počeo Martinović, nastavio
Brašnić i završio Collins udarcem iz blizine koji opet brani Brkić. I posljednja prilika je stigla za Maksimir u sudačkoj nadoknadi kad je Kovačić dodao za Tabakovića koji je uspio primiriti loptu u sredini šesnaesterca, međutim udarac nije bio točan.

Sada slijedi domaća utakmica protiv Dugog Sela koje je posljednje na tablici i prema to se čini kao odlična prilika da se konačno pobijedi. Ali kad se uzme u obzir da Maksimir nije postigao pogodak posljednje četiri utakmice i da nam je Dugo Selo nejnezgodniji protivnik jer ga nismo uspjeli pobijediti u 8 utakmica u posljednje 4 sezone, sve je moguće.
Utakmica je na rasporedu u srijedu 19.10. u 15.30. Trebala se igrati u subotu 22.10. ali je zbog sudjelovanja predstavništva središta Zagreb na izlučnom turniru Kupa regija u Mađarskoj prebačena na srijedu. Na tom turniru nastupaju igrači iz 3. HNL Zapad, a među njima i 3 igrača Maksimira: Ćibarić, Krznar i Tabaković.

HAŠK