Kustošija - Maksimir
Mjesto igranja: Hrgovići (Jarun), Zagreb
Nadnevak: 8. travnja 2017.; Gledatelja: 115
Strijelac: 1-0 - Luka Pavković (35)
N.K. "Kustošija" (Zagreb)

1 Nikola Đurđek_______________
3 Karlo Rebernjak (61' Karlo Deak)
4 Luka Pavković
5 Zlatko Pavliš
22 Kristian Mihelčić____________
15 Josip Močilac
10 Tomislav Šušković (kap.) (61' Ant. Martinko)_
8 Luka Višić (77' Tomislav Horvat)
19 Matej Vragolović

Šušković 29', Rebernjak 40', Al Tharwan 41', Martinko 85' ;
  Valković 20', Kovačić 88'
  trener Rajko Vidović 71' - udaljen s klupe zbog prigovaranja
Glavni sudac: Ante Čulina (Zagreb); pomoćnici: Kristian Brezić (Zagreb), Zlatan Bilić (Zagreb); četvrti sudac: Mladen Komesar (Zagreb); delegat: Igor Župan (Zaprešić)

Maksimir je u prvih pet proljetnih kola ostvario dvije pobjede i tri neriješena rezultata, ali danas protiv Kustošije nije uspio zadržati nepobjedivost. Prema prikazanom zeleno-bijeli nisu zaslužili poraz, međutim domaći su uspjeli iskoristiti jednu svoju priliku i osvojili su tri boda.
Trener Rajko Vidović koji nije dočekao kraj utakmice na klupi jer je isključen u 71. minuti zbog prigovaranja, izveo je očekivani sastav koji je prikazao bolju igru nego u prošlom kolu protiv Vrbovca, no zakazali su strijelci.
Zbog radova na igralištu Kustošije, utakmica je odigrana na igralištu Jaruna na kojem Maksimir već prilično dugo nije igrao prvenstveni susret.

Utakmica je imala dosta visok tempo i u prvih 15-ak minuta vidjeli smo nekoliko opasnih situacija na obje strane, ali nijedna nije završila udarcem jer je uvijek neki igrač ostao prekratak. Nakon tog početnog razdoblja koje je završilo prilikom domaćih u 18. minuti kad je Al Tharwanov udarac iz blizine krasno obranio Šušković, uslijedio je dio igre u kojem je Maksimir bio puno opasniji.
U 21. minuti Marić ulazi u šesnaesterac s desne strane i puca visoko, Đurđek odbija loptu do Kovačića čiji udarac opet brani bivši vratar Maksimira. Četiri minute kasnije
Tabaković ubacuje iz prekida prema Mariću koji neometan puca previsoko.
Kazna za promašaje je stigla u 35. minuti - domaći kapetan Šušković je iz slobodnog udarca ubacio prema petercu gdje su se Maksimirovi braniči spetljali i spustili loptu na noge Luki Pavkoviću kojem nije bilo teško pogoditi mrežu iz blizine. Do kraja prvog poluvremena Kustošija je mogla i povećati vodstvo, ali je Višić nakon dobrog prodora po lijevoj strani pucao a Šušković obranio.

Drugo poluvrijeme je započelo sjajnom prilikom za izjednačenje; Maksimir je krenuo u kontru 3 na 1, Tabaković je dodao na lijevo za Bektašija koji nije bio dovoljno brz pa je Đurđek uspio izletiti i obraniti udarac. Maksimir je i dalje nastavio pritiskati ali su sljedeće dvije prigode bile na strani Kustošije; kod obje je prijetio Višić i oba puta mu je nedostajalo malo da ugura loptu u mrežu iz gužvi. Nakon toga je Maksimir bio blizu izjednačenja; u 79. minuti Ježić je ubacio u šesnaesterac za Bastića koji dobro puca glavom pod prečku, ali ponovo brani Đurđek.
Do sudačke nadoknade nije bilo većih uzbuđenja, a zatim po jedna dobra prilika na obje strane. Najprije je vratar Šušković uputio dugu loptu u domaći šesnaesterac gdje se na dobrom mjestu našao Jakelić no iz blizine nije uspio zahvatiti loptu. U posljednjoj minuti nadoknade domaći su krenuli u protunapad kojeg je nakon dodavanja Martinka udracem završio Vragolović a sjajno je obranio Šušković koji opravdava ugled vrlo dobrog vratara.

Maksimir je današnjim porazom malo pokvario dosadašnje rezultate drugog dijela prvenstva, ali i da je osvojen jedan bod ne bi puno značio jer bi to onda bila 4. neriješena utakmica za redom.
Sljedeće kolo se igra u vrijeme Uskrsa. Dogovorom oba kluba, utakmica Maksimir-Segesta se igra na Veliki četvrtak, 13.04. na stadionu Siget u 16.30.

Kustošija