Maksimir - Dubrava
Mjesto igranja: Bosutska ulica, Zagreb
Nadnevak: 26. kolovoza 2016.; Gledatelja: 220
Strijelac: 0-1 - Josip Krajina (34)
N.K. "Dubrava Tim Kabel" (Zagreb)

1 Selmir Brkić_______________
3 Karlo Rebernjak (67' Matej Glasnović)
5 Matej Skrbin
4 Mate Jakelić
2 Borna Valković____________
11 Marin Tabaković
20 Jurica Kovačić (kap.)______
8 Stjepan Krznar (81' Ivan Šandor)
13 Filip Hodak (56' Mario Ćibarić)
19 Emanuel Valenta___________

Anton Berišić 19
Trener: Davor Matić

Karlo Rebernjak 7', Matej Skrbin 90' ; Ivan Vozetić 73'
  Adel El-Saleh 46' - zbog dva žuta kartona (u 19. i 46. minuti)
Glavni sudac: Igor Rajko (Poreč); pomoćnici: Nenad Marušić (Opatija), Luka Pajić (Rijeka); četvrti sudac: Marko Cvijović (Rijeka); delegat: Srećko Papišta (Zabok)

Preduvjeti za današnju utakmicu Maksimira i Dubrave bili su vrlo dobri unatoč činjenici da se nije igralo na Oboju; ovo je bila prva utakmica nove sezone i jedina koja se igrala u ovom terminu pa je privukla puno gledatelja sa strane koji ne bi došli da se igralo u subotu, te se skupila vrlo lijepa brojka od 220 gledatelja.
Iako je nezahvalno procjenjivati izglede klubova u novoj sezoni, po odrađ
enim pripremama i igračima koji igraju u oba kluba dalo bi se zaključiti da bi trebali biti u prvom dijelu tablice na kraju sezone. Međutim po igri koja je danas prikazana, kad se izuzme borbenost koja je bila dobra, i Maksimir i Dubravu čeka promjenjiva sezona u kojoj ne bi bilo iznenađenje da završe pri dnu tablice.
Maksimir je istrčao u očekivanom sastavu koji se najviše iskazao u pripremnim utakmicama, ali danas nije bio na razini dovoljnoj da se izbori barem jedan bod.

Utakmica je krenula oprezno s pokušajima Maksimira da nametne svoju igru pa smo u 12. minuti vidjeli prvu dobru priliku za zeleno-bijele; Valković je poslao dugu dijagonalu prema Hodaku koji je dobro štopao loptu ali njegov udarac je bio preslab i Kakša je obranio.

Poslije je uslijedilo razdoblje igre kad se igralo uglavnom na sredini terena, a igra je bila nakratko i prekinuta zbog vrućine da bi se igrači osvježili. I onda je Dubrava postigla pogodak u 34. minuti - Josip Krajina se dobro ubacio iza obrane Maksimira i kad je ušao u šesnaesterac pucao je pored istrčalog Brkića, lopta je bila lagana ali dovoljno točna i završila u donjem lijevom kutu mreže Maksimira.
Zeleno-bijeli su pokušali odmah uzvratiti i već u idućoj minuti krasna prilika kad je nakon kornera pucao Valenta, a Kakša je izvadio loptu iz desnih rašlji.

Na početku drugog poluvremena Maksimir je neočekivano dobio igračku prednost kad je gostujući kapetan Adel El-Saleh nepotrebno na sredini igrališta napravio prekršaj i zaradio drugi žuti karton za isključenje. To je odmah bio znak da se krene s još jačim napadima i prva prilika je stigla u 53. minuti kad je Valenta pucao pored desne stative na ubačaj Rebernjaka.
Kako je vrijeme prolazilo
Dubrava se sve bolje branila, a Maksimirovi napadi su bili bezopasni. Zaprijetio je tek Ćibarić u 85. minuti, a s druge strane je Abramović u posljednjoj minuti imao priliku potvrditi pobjedu no pucao je malo pored lijeve stative.

Unatoč prilično lošoj igri i neugodnom porazu na otvarnju sezone, ovaj igrački kadar Maksimir bi trebao imati dovoljno kvalitete da ugodno iznenadi svoje navijače. I to bi mogli pokazati već iduće subote na gostovanju kod Vrapča kod kojeg u posljednje tri sezone imamo dvije pobjede i jednu neriješenu utakmicu.

Dubrava TK