Maksimir - Jadran
Mjesto igranja: Bosutska ulica, Zagreb
Nadnevak: 5. studenog 2016.; Gledatelja: 62
Strijelci: 1-0 - Deni Bektaši (14), 2-0 - Karlo Rebernjak (18), 3-0 - Ivan Žugaj (24), 3-1 - Matko Videkić (42), 3-2 - Enis Šoškić (90)
N.K. "Jadran" (Poreč)

1 Selmir Brkić_______________
3 Karlo Rebernjak (90' Hasan Mulaibrahimović)
18 Ivan Žugaj
8 Stjepan Krznar
7 Emanuel Valenta___________
11 Marin Tabaković
20 Jurica Kovačić (kap.)______
10 Deni Bektaši
2 Mario Ćibarić (64' Silvio Malkoč)
17 Matej Glasnović__________
9 Luka Nakić (85' Jasmin Kadirić)

________Gianfranco Milocani 1

Trener: Ivan Kukučka

Kovačić 13', Valenta 68', Malkoč 78'
  Tomić 65', Videkić 78', Lisec 82', Banić 87'
Glavni sudac: Matija Pajvot (Vrbovec); pomoćnici: Nenad Hendak (Vrbovec), Vedran Barkić (Dugo Selo); četvrti sudac: Silvija Makar (Petrovsko); delegat: Jelena Jurić (Kastav)

Maksimir je nakon 5. kola i pobjede protiv Vrbovca sredinom rujna, konačno dočekao novu prvenstvenu pobjedu koja je bila jako potrebna jer su zeleno-bijeli počeli padati na tablici, te je ovom pobjedom učvršćeno mjesto u sredini tablice. Gostima iz Poreča zbog umora nije išlo na ruku što su prije 3 dana igrali utakmicu protiv Vrapča, ali isto čeka Maksimir jer za tri dana igra sljedeću utakmicu protiv Trnja.
Danas smo gledali dva različita poluvremena - Maksimir je bio puno bolji u prvom, a Jadran u drugom poluvremenu. Sreća je da je Maksimir iskoristio više svojih prilika nego gosti i na kraju upisao pobjedu.
Trener Vidović je izmijenio mjesta u momčadi nekim igračima u odnosu na prijašnje utakmice. Tako je Valenta prvi put zaigrao na mjestu desnog bočnog, kapetan Kovačić se vratio na svoje mjesto zadnjeg veznog, Bektaši je prešao na lijevo krilo, te Nakić u vrh napada.

Na početku je dobro krenulo za Maksimir jer je sviran jedanaesterac za Maksimir nakon prekršaja na Bektašiju. Kazneni udarac je izveo Tabaković i pucao visoko iznad prečke.
Iako je krenulo loše s promašenim jedanaestercom, brzo je ispravljeno prvim pogotkom u 14. minuti - nakon jednog udarca, gostujući vratar je kratko odbio loptu ali samo do Denija Bektašija koji pogađa mrežu.

Vodstvo je očito dalo poticaj igračima jer je do 24. minute bilo već 3-0! U 18. minuti Karlo Rebernjak je po lijevoj strani došao na 30-ak metara od vratiju, vidio da je vratar Milocani malo izašao i sjajno ga lobao. Šest minuta kasnije i treći zgoditak - lopta je ubačena iz kornera na drugu stativu, netko je iz gužve dodao glavom na peterac gdje se našao Ivan Žugaj i glavom postigao svoj prvi pogodak u dresu Maksimira.
Maksimir je i dalje nastavio s dobrom igrom i u 40. minuti još jedna odlična prigoda; nakon oduzete lopte Ćibarić je dodao Nakića koji dobro puca, ali je lopta otišla malo pored desne stative. Tad je izgledalo da se Jadran više ne može vratiti u utakmicu, ali su u 42. minuti uspjeli malo se približiti - Matko Videkić je iznenada pucao s 30 metara i pogodio desne rašlje.

U drugom poluvremenu kao da su se uloge zamijenile jer su prilike bile gotovo isključivo na strani Jadrana, premda je i Maksimir pokušavao.
U 54. minuti nakon udarca iz kuta gostujući igrač je pucao glavom pored stative, a destak minuta kasnije im je poništen pogodak zbog zaleđa.

Kako se utakmica približavala kraju, vrijeme je sve sporije prolazilo za navijače Maksimira. Gosti iz Poreča su uspjeli postići drugi zgoditak ali to se dogodilo u sudačkoj nadoknadi - nakon ubačaja iz kuta, vratar Brkić je slabo reagirao na ubačenu loptu i Enisu Šoškiću nije bilo teško glavom iz blizine pogoditi mrežu.