Maksimir - Samobor
Mjesto igranja: Bosutska ulica, Zagreb
Nadnevak: 6. rujna 2016.; Gledatelja: 78
Strijelac: 0-1 - Igor Horvat (22), 1-1 - Matej Glasnović (52), 2-1 - Stjepan Krznar (79 - 11m)
N.K. "Samobor" (Samobor)

1 Selmir Brkić_______________
3 Karlo Rebernjak (46' Borna Valković)
7 Zvonimir Ivanković
4 Mate Jakelić
20 Jurica Kovačić (kap.)______
11 Marin Tabaković__________
16 Silvio Malkoč (63' Tomislav Trbuljak)
14 Ivan Šandor (50' Filip Hodak)
8 Stjepan Krznar

Trener: Sven Raić

Malkoč 29', Ivanković 33', Šandor 45', Tabaković 61',
  Jakelić 72', Glasnović 84' ; Regović 37'
  Tomislav Makarun 68' - zbog dva žuta kartona (u 56. i 68. minuti)
Glavni sudac: Daniel Starčević (Pula); pomoćnici: Diego Biljuh (Marčana), Sebastian Katić (Buje); četvrti sudac: Silvija Makar (Zabok); delegat: Mario Brlek (Velika Gorica)

Tri dana nakon prvog osvojenog boda protiv Vrapča, Maksimir je u 3. kolu ugostio Samobor. Uz dosta muke ostvarena je prva pobjeda koja bi trebala biti poticaj za bolje igre i nove pobjede u nastavku sezone, jer se čini da je na igračima bio pritisak zbog očekivanja uoči početka sezone.
Danas u momčadi nije bilo Ćibarića što se jako osjetilo u veznom redu, ali
njegovim povratkom i dolaskom Bektašija igra će biti sigurno bolja. U odnosu na prošlu utakmicu, trener Vidović je u početnom sastavu napravio dvije izmjene. Rebernjak je na lijevom boku zaigrao umjesto Valkovića, a u veznom redu je igrao Šandor umjesto već spomenutog Ćibarića.
Maksimir je dan
as nastupio u pričuvnoj plavo-crnoj kombinaciji, a standardna zeleno-bijela će biti spremna za iduću utakmicu protiv Zagorca. Samobor je igrao u svojim žutim dresovima ali u neuobičajenoj kombinaciji s bijelim gaćicama.

Prije početka utakmice održana je minuta šutnje za Željka Smoleka, legendu zagrebačkog nogometa i NK Zagreba za koji je igrao 70-ih i u prvoj polovici 80-ih godina.

Maksimir je dobro krenuo u utakmicu vršeći pritisak i već u 3. minuti dobra prilika; lopta je s desne strane napada ubačena na drugu stativu gdje se dobro našao Malkoč, ali njegov udarac brani Tvrtković. U 16. minuti još jedna brza akcija koju su započeli Glasnović i Malkoč, a završio Šandor udarcem pored desne stative.
Samobor je brzo uspostavio ravnotežu u igri i do vodstva stigao s(p)retno u 22. minuti - Igor Horvat je pogodio mrežu izravno iz kornera! Neočekivano vodstvo dodatno je ohrabrilo Samoborce koji su nekoliko minuta kasnije bili blizu postizanja novog zgoditka kad je nakon jedne duge lopte Škvorc s vrha šesnaesterca pucao pored stative.
U drugoj polovici prvog poluvremena Maksimir je ponovo pokušao uspostaviti svoju igru, no osim dvije gužve u gostujućem šesnaestrcu nije viđeno ništa zanimljivo.

Drugo poluvrijeme je otvorio Samobor svojom prilikom u 47. minuti; kapetan Brujić se probio po lijevoj strani u šesnaesterac i dodao povratnu loptu za Regovića čiji udarac u donji desni kut brani Brkić.
Pet minuta kasnije Maksimir dolazi do izjednačenja - Hodak, koji je ušao dvije minute ranije umjesto Šandora, dobro se oslobodio suparničkog igrača na lijevoj strani napada i ubacio loptu na drugu stativu gdje se na pravom mjestu našao Matej Glasnović i udarcem iz prve pogodio mrežu.

Toni Trupec u pokušaju prodora pored Filipa Hodaka

Samobor je u 68. minuti ostao s igračem manje na terenu na glup način i poklonio Maksimiru priliku da dođe do prve pobjede. Nad Makarunom je napravljen prekršaj na sredini terena, igra se nastavila jer je lopta ostala kod Samoborovih igrača, ali je zatim sudac prekinuo igru i pokazao Makarunu drugi žuti karton jer je oštro prigovarao pomoćnom sudcu.
Maksimir je uspio iskoristiti igrača više i doći do pobjede u 79. minuti - Štignjedec je srušio Trbuljaka u šesnaestercu, a Stjepan Krznar je zabio iz jedanaesterca. Tih posljednjih 20-ak minuta nije prošlo nimalo lako za Maksimir jer su se gosti sasvim dobro držali s igračem manje i u nekoliko navrata su imali opasne napade.

Samobor