Maksimir - Stupnik
Mjesto igranja: Bosutska ulica, Zagreb
Nadnevak: 19. studenog 2016.; Gledatelja: 76
Strijelci: 0-1 - Filip Soldo (3), 1-1 - Deni Bektaši (38 - 11m), 2-1 - Deni Bektaši (59), 3-1 - Emanuel Valenta (70)
N.K. "Stupnik" (Donji Stupnik)

1 Antonio Grlj_______________
15 Hasan Mulaibrahimović (52' Karlo Rebernjak)
18 Ivan Žugaj (46' Mario Ćibarić)
4 Mate Jakelić
7 Emanuel Valenta___________
11 Marin Tabaković
20 Jurica Kovačić (kap.)______
14 Filip Hodak (78' Luka Nakić)
8 Stjepan Krznar

Luka Budiščak 21
Trener: Domagoj Kosić

Jurević 88'
  Marin Tabaković 55' - zbog dva žuta kartona (u 40. i 51. minuti)
Glavni sudac: Antun Lukić (Kastav); pomoćnici: Luka Pajić (Rijeka), Nenad Pjevac (Delnice); četvrti sudac: Filip Meglić (Krapinske Toplice); delegat: Ivica Balenović (Zagreb)

Nakon dva uzastopna poraza, danas je na red došla utakmica protiv Stupnika u kojoj se moralo pobijediti za ostanak u sredini tablice i mirniji nastavak prvenstva. To je značilo pritisak na igrače, ali oni su pružili vrlo dobru igru i to posebno u drugom poluvremenu s igračem manje i ostvarili važnu pobjedu. Dobra igra i veselje igrača na terenu poslije utakmice su dobar znak i za gostovanje iduće subote u Opatiji u kojoj bi osvajanje bod(ov)a predstavljalo zadovoljavajući kraj jesenskog dijela prvenstva.
Nakon što je Stupnik poveo u prvim minutama, u daljnjem tijeku utakmica po lošem terenu se bolje snašao Maksimir i preokrenuo rezultat. Ukupno gledajući Maksimir je bio opasniji i zasluženo je pobijedio iako je skoro cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje. Raspoložen je bio Bektaši koji je konačno svojim pogotcima donio pobjedu, a zbog toga je i doveden. Treći današnji pogodak je postigao Valenta kojem je to prvi zgoditak za Maksimir.

Kao što je ranije spomenuto Stupnik je poveo na početku, već u 3. minuti - lopta je iz sredine dodana na desnu stranu gostujućeg napada za Filipa Soldu koji je izbjegao zaleđe i pogodio mrežu pored Grlja.
Maksimir nije omeo zaostatak i stalno je pritiskao, ali ozbiljnih prilika u prvih 35 minuta nije bilo. Tek se može spomenuti Krznarov udarac s vrha šesnaesterca koji je išao ravno u vratara Vrbata.

Do izjednačenja je došlo u 38. minuti - na desnoj strani gostujućeg šesnaesterca Jurević je u jednom dvoboju srušio Hodaka i sudac je pokazao na jedanaesterac koji je sigurno izveo Deni Bektaši.
U posljednjih 5 minuta prvog poluvremena vidjeli smo po jednu opasnost ispred oba gola. U 42. minuti Krznar je pucao u donji desni kut, međutim Vrbat je uspio odbiti loptu. Tri minute kasnije Lihić ubacuje loptu na peterac gdje je nekoliko igrača promašilo loptu i srećom nije završila u mreži.

Maksimir je i u drugom poluvremenu nastavio pritiskati i kad je u 55. minuti isključen Tabaković zbog dva žuta kartona činilo se da će se zeleno-bijeli morati braniti u nastavku, ali to nije bio slučaj i na terenu se nije osjetio manjak igrača. Drugi pogodak je postignut u 59. minuti - lopta je dodana na desnu stranu za Denija Bektašija i, premda se činilo da je otišao previše ukoso, sjajno je reagirao i zakucao loptu pod prečku.
Nakon vodstva je bilo za očekivati da će se Maksimir povući i braniti prednost. To se ipak nije dogodilo jer je Maksimir i dalje nastavio napadati i stvarati prigode. U 69. minuti Nakić i Glasnović su pritisnuli protivničku obranu i oduzeli loptu, a akciju je završio Glasnović udarcem pored stative. Minutu kasnije su Maksimirci ipak bili učinkovitiji i pogodili mrežu - Ćibarić je presjekao loptu i dodao za Glasnovića koji prosljeđuje za Emanuela Valentu, a on zdesna iz sličnog mjesta, kao i prethodno Bektaši, pogađa mrežu Stupnika.

Stupnik se u posljednjih 20-ak minuta pribrao i počeo prijetiti, međutim onda je na scenu stupio Antonio Grlj i s nekoliko odličnih obrana sačuvao prednost. Tri puta je Stupnikov napadač Soldo imao dobre prigode, no njegova dva udarca nogom i jedan glavom je lijepo obranio. Posljednju priliku je imao Bektaši koji je nakon Nakićevog dodavanja pogodio stativu i tako propustio postići hat-trick.

Stupnik