Maksimir - Vinogradar
Mjesto igranja: Bosutska ulica, Zagreb
Nadnevak: 8. listopada 2016.; Gledatelja: 138
Strijelci: 0-1 Igor Prijić (4), 0-2 Goran Ljubojević (61)
N.K. "Vinogradar" (Lokošin Dol)

1 Selmir Brkić_______________
3 Karlo Rebernjak
5 Ivan Žugaj
4 Mate Jakelić
20 Jurica Kovačić (kap.)_______
11 Marin Tabaković
8 Stjepan Krznar_____________
13 Filip Hodak (66' Silvio Malkoč)
14 Mario Ćibarić
17 Matej Glasnović (46' Deni Bektaši)
9 Luka Nakić (82' Ivo Bastić)

_____________Goran Bašić 12

Trener: Roy Ferenčina

Ćibarić 32', Jakelić 37', Kovačić 86' ;
  Ibriks 25', Prša 30', Štulec 43', Ristovski 53'
Glavni sudac: Filip Meglić (Krapinske Toplice); pomoćnici: Tomislav Valešić (Kutina), Ivan Jakovac (Mrkopalj); četvrti sudac: Darko Jurčević (Pašin Potok); delegat: Lidija Kunštek (Zagreb)

Nakon poraza od Kustošije i neriješenog protiv Segesta te bez postignutog pogotka u te dvije utakmice, na red je došao Vinogradar protiv kojeg se teško vaditi s obzirom da ga mnogi vide kao glavnog favorita za osvajanje lige. Zato se mnogi neće čuditi pobjedi Vinogradara, ali oni koji su gledali današnju utakmicu mogli su vidjeti da je Maksimir većim dijelom bio bolji, međutim to i nije važno budući da se piše samo rezultat a ne igra.
U sastav se nakon odrađene kazne vratio Tabaković, a bilo je i drugih promjena. Na stoperskom mjestu je uz sigurnog Jakelića ovaj put zaigrao novi igrač Ivan Žugaj koji je stigao iz Trnja. Najzvučnija ovosezonska pojačanja Bektaši i Malkoč su krenuli s klupe s obzirom da nisu puno pokazali u dosadašnjem dijelu sezone, te su u igru ušli u drugom poluvremenu.
Oba kluba su zeleno-bijela
i danas su nastupili u svojim bojama. Maksimir je igrao u svojoj uobičajenoj kombinaciji - zelene majice, bijele gaćice i zelene čarape, dok je Vinogradar imao sve obratno tj. bijelo-zeleno-bijelu kombinaciju.

Maksimir je od samog početka krenuo napadački i već u 2. minuti imao dobru priliku; Rebernjak je s lijeve strane nabacio na drugu stranu šesnaesterca gdje je natrčao kapetan Kovačić i pucao iz trka, vratar Bašić je obranio i odbio loptu a zatim su gostujući braniči nekako uspjeli izbaciti odbijenu loptu. Dvije minute kasnije Vinogradar dolazi u vodstvo - Poljak je ubacio iz kuta, lopta je u šesnaestercu proslijeđena do Igora Prijića koji je ostao sam u sredini i bez problema pogodio mrežu.

Rano primljeni pogodak nije omeo Maksimirce koji su i dalje pritiskali, ali su skoro svi napadi bili dobri do protivničkog šesnaesterca gdje je obično izostao završni udarac ili je ubačaje pokupio vratar Bašić. Jedina prava prilika u prvom poluvremenu je viđena u 30. minuti kad je Tabaković dodao za Nakića koji primiruje loptu za Krznara, a on s vrha šesnaesterca puca pored desne stative.
Vinogradar je bio prisiljen braniti se i preko malobrojnih napada nije više upio ozbiljno zaprijetiti iako je imao nekoliko udaraca.

U drugom poluvremenu je Maksimir nastavio s još jačim pritiskom i brzo stvorio tri prilike. U 52. minuti nakon ubačaja iz kuta stvorila se gužva na petercu nakon koje je Maksimir postigao zgoditak, no sudac je procijenio da je napravljen prekršaj nad golmanom. Tri minute kasnije brzi Hodak se s lijeve strane ubacio u sredinu i dodao za Krznara koji je malo previše oklijevao te mu je Dalić uklizao i uspio blokirati udarac iz blizine. Ubrzo je stigla i treća prigoda kad je Ćibarić oduzeo loptu na protivničkoj polovici i dodao za Bektašija koji je neometan, malo izvan šesnaesterca, pucao previsoko.

S druge strane Vinogradar je zatresao mrežu iz svoje prve prilike u drugom poluvremenu koja se uopće i ne bi računala kao prilika da nije pogriješio vratar Brkić - lopta je ubačena s desne strane u sredinu šesnaesterca, Brkić je bio prekratak na loptu koju je morao uhvatiti, a na pravom mjestu se našao Goran Ljubojević i udarcem glavom pogodio praznu mrežu.

Ako je još i postojala nada Maksimira za preokret, nestala je nakon promašenog jedanaesterca u 69. minuti; Dalić je srušio Rebernjaka, a Krznar je iz kaznenog udarca pogodio stativu.
Maksimir je posljednjih 20 minuta izgubio nadu za osvajanje bod(ov)a i pao u igri, dok se Vinogradar oslobodio i imao dvije dobre prilike za još uvjerljiviju pobjedu. U 83. minuti Šćrbec ubacuje loptu iz kuta za bivšeg Maksimirca Mišuru čiji udarac glavom odlično brani Brkić. Pet minuta kasnije Ljubojević je lijepo primirio loptu upućenu iz svoje polovice i izašao sam pred Brkića, ali ga nije uspio svladati iako je Brkić već bio u padu.

Današnja dobra igra, iako bez osvojenog boda, protiv Vinogradara i loša igra u prošlom kolu protiv Segeste su pravi pokazatelj promjenjivih igara ove sezone. Sljedeće subote se igra u gostima protiv susjeda HAŠK-a i teško je prognozirati ishod. HAŠK je u ovom kolu iznenađujuće pobijedio Vrapče u gostima sa čak 4-0 i zbog toga je u maloj prednosti, ali realno je sve moguće.

Vinogradar