Maksimir - Vrapče
Mjesto igranja: Siget, Zagreb
Nadnevak: 12. ožujka 2016.; Gledatelja: 146
Strijelac: 1-0 - Ivan Žugaj (18)
N.K. "Vrapče" (Zagreb)

26 Toni Šušković_______________
2 Borna Valković
18 Ivan Žugaj
3 Antonio Marić
20 Jurica Kovačić (kap.)_________
7 Mario Ćibarić
11 Marin Tabaković_____________
13 Filip Hodak
30 Deni Bektaši (71' Jasmin Kadirić)
17 Matej Glasnović (58' Petar Ježić)_
9 Luka Nakić (79' Ivo Bastić)

______________Matteo Žugaj 1

Trener: Stjepan Čordaš

Tabaković 52', Hodak 53', Žugaj 82';
  Samardžić 32', Plojović-Beriša 47'
Glavni sudac: Marin Maržić (Dražice); pomoćnici: Luka Pajić (Rijeka), Branimir Milačić (Zagreb); četvrti sudac: Marko Cvijović (Rijeka); delegat: Mirko Letić (Kutina)

Nakon što su Maksimir i Vrapče u prošlom kolu odigrali svoje utakmice u kojima je bilo puno pogodaka, danas su se sastali međusobno i sukladno tome očekivalo se da ćemo vidjeti puno prilika i pogodaka. Međutim dogodilo se suprotno i gledali smo osrednju utakmicu s malo prigoda u kojoj bi najpravednija bila podjela bodova, ali je Maksimir uspio iskoristiti jednu svoju priliku i odnijeti pobjedu.
Utakmica se nije igrala u Trnju zbog lošeg stanja terena, nego u Sigetu na stadionu drugoligaša Hrvatskog dragovoljca. Na tribinama se skupio solidan broj gledatelja, a nadamo se ćemo uskoro konačno gledati domaće utakmice na Oboju jer su radovi na postavljanju umjetne trave u završnoj fazi.

Maksimir je danas na raspolaganju imao tri igrača koji su se vratili nakon odrađene kazne
- Bektaši, Glasnović i Valković, dok Jakelić nije nastupio zbog ozljede ali ga je uspješno zamijenio Marić.

Zeleno-bijeli su zaprijetili već u 2. minuti kad je Tabaković ubacio prema petercu, vratar Žugaj je zakasnio na loptu, a Maksimirov Žugaj je bio brži i pucao glavom ali i promašio praznu mrežu. Slična situacija dogodila se i u 18. minuti samo smo tada vidjeli pogodak - opet je Tabaković ubacio nakon prekida s lijeve strane u šesnaesterac, Ivan Žugaj je ponovo bio najviši ali je ovaj put udarcem glavom pogodio mrežu.
Izgledalo je da se Maksimir zadovoljio s vodstvom jer se Vrapče polako vraćalo u igru i dvaput je zaprijetilo do kraja prvog poluvremena. U 30. minuti gosti su izveli napad po desnoj strani i pucao je Rexhepi, a Šušković je obranio i odbio loptu. Drugu priliku su imali u posljednjoj minuti kad je desna strana obrane Maksimira neoprezno izbila loptu u sredinu ali je Vinčić neometan pucao previsoko.

Drugo poluvrijeme je bilo siromašnije nego prvo s dosta pogrešaka. Vrapče je većim dijelom kontroliralo igru, ali bez konkretne završnice.
Vinčić se u 65. minuti opet našao u dobroj prilici, međutim ovaj put je njegov udarac otišao pored desne stative. Dvije minute kasnije Maksimir je uzvratio kad je Nakić lijepo proigrao Bektašija čiji je udarac iz blizine obranio gostujući vratar Žugaj. I zadnju prigodu je imalo Vrapče u posljednjim minutama, a ovaj put je netočan bio Švigir koji je pucao iznad gola.

Nakon dvije pobjede u nastavku prvenstva, Maksimir se nalazi na odličnom 5. mjestu. Sada slijede dva gostovanja za redom protiv posljednje dva kluba s tablice, Samobora i Zagorca. To bi trebalo značiti i lakše protivnike ali s obzirom da se radi o dva kluba koji nisu očekivali da će se boriti za ostanak, svaki osvojeni bod bi bio dobar.

Vrapče