Maksimir - Zagorec
Mjesto igranja: Bosutska ulica, Zagreb
Nadnevak: 10. rujna 2016.; Gledatelja: 67
Strijelci: 0-1 - Mislav Čunčić (7), 1-1 - Marin Tabaković (15), 2-1 - Marin Tabaković (35), 3-1 - Matej Glasnović (36), 4-1 - Mate Jakelić (52), 5-1 - Luka Nakić (55)
N.K. "Zagorec" (Krapina)

1 Selmir Brkić_______________
2 Borna Valković
11 Marin Tabaković
4 Mate Jakelić
28 Marko Kovačević_________
20 Jurica Kovačić (kap.)
8 Stjepan Krznar____________
13 Filip Hodak (67' Emanuel Valenta)
9 Luka Nakić (58' Ivan Šandor)
17 Matej Glasnović (75' Ivo Bastić)
30 Deni Bektaši

Trener: Željko Belanić

Bektaši 80' ; Čunčić 12', Sikira 14',
  Malarić 18', Merlin 75', M.Pejić 77'
Glavni sudac: Marko Cvijović (Rijeka); pomoćnici: Nenad Marušić (Opatija), Nenad Pjevac (Delnice); četvrti sudac: Marija Jurinić (Jastrebarsko); delegat: Darko Stanilović (Velika Gorica)

Danas smo u utakmici 4. kola prvi put ove sezone vidjeli igru Maksimira kakvu želimo, a to se odmah odrazilo na rezultatu i ostvarena je uvjerljiva pobjeda. Još uvijek ima prostora za napredak u igri, a tu se prije svega misli na uigranost momčad kad Ćibarić, Bektaši i Malkoč budu u punom pogonu.
Trener Vidović je ponovo izvršio manje izmjene u momčadi. Prvi put ove sezone je od početka zaigrao Kovačević i to na desnom boku. Kapetan Kovačić je svoje dosadašnje mjesto na desnom boku zamijenio s mjestom zadnjeg veznog pa je Tabaković preselio sa zadnjeg veznog na stopera.
Danas je prvi put nakon registracije igrao i Deni Bektaši u napadu, tako da je Nakić preselio u sredinu veznog reda, odmah iza Bektašija.

Utakmica je loše krenula za Maksimir jer su gosti poveli iz prvog ozbiljnijeg napada u 7. minuti - nakon izborenog kornera, loptu je na prvu stativu ubacio kapetan Malarić, a tamo se najbolje snašao stoper Mislav Čunčić i udarcem petom pogodio mrežu.
Srećom po navijače Maksimira, brzo je došlo do izjednačenja i zeleno-bijeli su se vratili u igru - Kovačić je srušen na 20-ak metara od gostujućih vratiju, a Marin Tabaković je krasno zabio iz slobodnog udarca prebacivši živi zid.

Igra se dalje nastavila s pokušajima Maksimira da dođe do vodstva, ali Zagorec se dobro branio i do 35. minute nije bilo prilika a tad je Maksimir postigao svoj drugi pogodak - Hodak je izborio prekršaj na lijevoj strani napada, slobodan udarac je ponovo izveo Marin Tabaković i efektno zabio pogodivši mrežu uz pomoć stative. Slavlje među navijačima se skoro nije ni stišalo, a zeleno-bijeli su već postigli i treći zgoditak - Matej Glasnović je s desne strane s vrha šesnaesterca uputio sjajan udarac i neobranjivo naciljao suprotne rašlje. Od nekoliko krasnih poteza na današnjoj utakmici, ovaj je bio najljepši.

Drugo poluvrijeme je otvoreno domaćom prilikom u 49. minuti, Kovačić je s desne strane ubacio u sredinu šesnaesterca za Bektašija koji je pucao iz prve, ali je Hadžić obranio.
Ako su i postojale ikakve dvojbe oko pobjednika, one su riješene do 55. minute. Četvrti zgoditak je postigao Mate Jakelić - Tabaković je ubacio iz prekida na drugu stativu, tamo se našao Krznar koji je glavom kratko dodao prema Jakeliću kojem nije bilo teško zabiti glavom. Tri minute kasnije postignut je posljednji pogodak - Bektaši je dobio loptu u šesnaestercu i vratio ju na 20-ak metara za Luku Nakića koji točnim udarcem pogađa gornji lijevi kut Hadžićeve mreže.
Budući da je sve bilo poznato, igra se primirila i do kraja se najviše istaknuo Selmir Brkić koji je u jednom napadu obranio tri udarca koje su kombinirano uputili Krajačić i M.Pejić.

Sljedeća utakmica je na rasporedu u iduću subotu u Vrbovcu. Gostujemo kod kluba kojem su mnogi predviđali borbu za ostanak, ali Vrbovec je već skupio 7 bodova tako da će utakmica biti vrlo zanimljiva.

Zagorec