Pazinka - Maksimir
Mjesto igranja: Soline, Pazin
Nadnevak: 25. studenog 2017.; Gledatelja: 142
Strijelci: 1-0 - Dalibor Vale (17)
N.K. "Pazinka" (Pazin)

1 Mladen Denić_____________
3 Ivan Batel
8 Mauro Matika
5 Toni Pinčan
11 Ben Gasser_______________
14 Nikola Ivetac
25 Patrick Rabar_____________
18 Amel Ibrahimović
15 Igor Lepinjica (76' Andrea Re)
99 Teo Krajcar_(90' Mate Ivetić)_
19 Dalibor Vale (kap.) (82' Daniel Ćosić)

________________Antonio di Ceglie 27

Trener: Mirko Matika
Trener: Goran Gajzler

Krajcar 31'; Valković 30', Jung 52', Totić 76', Mohač 90'+2'
Glavni sudac: Matija Pajvot (Vrbovec); pomoćnici: Ivica Mazal (Vrbovec), Davor Jukić (Vrbovec); četvrti sudac: Marija Jurinić (Jastrebarsko); delegat: Arno Mladinić (Pula)

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Maksimir je stigao u goste Pazinki, prvi put u svojoj dugoj povijesti. Stadion u Pazinu s lešnatom atletskom stazom, gdje se u ratno doba igrala dvije sezone i 1.HNL, je u prilično derutnom stanju i vapi za obnovom. Prošlogodišnji prvak međužupanijske lige istarskog i riječkog područja je bio bolja momčad i zasluženo pobijedio danas neraspoložene zeleno-bijele, čime je prekinut niz od 7 prvenstvenih utakmica bez poraza.

Istrani su bili nadmoćni u prvom poluvremenu i Maksimir je mogao biti sretan da je na predah otišao sa samo jednim zgoditkom zaostatka. Nakon dvije dobre prijetnje agilnog domaćeg lijevog beka Batela, koji pogađa vratnicu u 3. i odlično puca iz daljine u 10. što brani di Ceglie, a odbijanac u mrežu posprema Ibrahimović, ali mu sudac poništava zbog zaleđa, Pazinka ipak dolazi do vodstva u 17. minuti: Vale ubacuje iz kuta na prvu stativu, lopta je nekoga očešala i prevarila vratara te odsjela u mreži.

Do kraja prvog dijela Pazinjani stvaraju još nekoliko dobrih prigoda, od kojih je najveća bila Pinčanakoji glavom prebacuje vrata nakon di Ceglieovog izleta u prazno. Bez obzira na poneku nesigurnost, vratar Maksimira je s nekoliko dobrih obrana spriječio potop zeleno-bijelih.

Drugo poluvrijeme, u kojem su se javili i domaći navijači bučnom potporom, je proteklo u prividnoj terenskoj inicjativi Maksimira, ali s malo pravih prilika. Tek u 20. minuti prvi pravi udarac, kapetana Krznara s 20 metara, a u 73. minuti Kurbalić pogađa vratnicu. Uzvraća Pazinka u 78. čiji pokušaj je očišćen s crte. I naposlijetku posljednju dobru priliku ne koristi Krznar u 82., iz okreta s 10-ak metara tuče samo pored vratiju.

Pazinka