Prigorje (Ž) - Maksimir
8 - 7 - 11m, 1 - 1 (0 - 0)
Vrsta utakmice: Kup ZNS-a, 1.kolo
Mjesto igranja: Omladinska ulica, Žerjavinec
Nadnevak: 21. rujna 2016.; Gledatelja: 63
Strijelac: 0-1 - Hrvoje Šakić (53), 1-1 - Saša Zlatar (66)
Jedanaesterci: 0-1 - Deni Bektaši, 1-1 - Marin Marasović, 1-2 - Emanuel Valenta, 2-2 - Matija Soldo, 2-3 - Ivo Bastić, 3-3 - Matija Matanović, Tomislav Trbuljak - Ikić brani, 4-3 - Petar Barbarić, 4-4 - Marko Kovačević, Saša Zlatar - prečka, 4-5 - Hasan Mulaibrahimović, 5-5 - Nikola Ikić, 5-6 - Zvonimir Ivanković, 6-6 - Ivica Gladoić, 6-7 - Silvio Malkoč, 7-7 - Antonio Bukal, Jasmin Kadirić - promašio, 7-8 - Hrvoje Horvat
N.K. "Prigorje" (Žerjavinec)

1 Nikola Ikić________________
3 Patrik Augustinović
4 Marin Marasović
5 Vlatko Primorac (66' Ante Babić)
2 Hrvoje Horvat_____________
7 Saša Zlatar
6 Matija Matanović
10 Danijel Rogić (kap.) (46' Matija Soldo)
9 Antonio Bukal_____________
8 Petar Barbarić
11 Josip Barbarić (80' Ivica Gladoić)

_______________Antonio Grlj 1

Trener: Vladimir Sever

Soldo 90', Zlatar 90'
  Rebernjak 2', Trbuljak 40', Skrbin 60'
Glavni sudac: Mate Jakelić (Zagreb); pomoćnici: Željko Starešinić (Zagreb), Stjepan Tonžetić (Zagreb); delegat: Ante Džajkić (Sesvete)

Danas smo vidjeli presliku prošlogodišnjeg natjecanja u kupu ZNS-a, a to znači još jednu sramotu jer je Maksimir opet ispao od šestoligaša. Prošle sezone radilo se o Horvatima i tad je Maksimir bio domaćin u Žerjavincu, a danas se opet igralo u Žerjavincu ali smo sada bili gosti. Utakmicu su za Maksimir započeli pričuvni igrači ali kasnije se ionako ne pita tko je igrao, već se samo vidi da je klub iz 6. lige izbacio klub iz 3. lige.

S obzirom da ima oko 25 igrača na raspolaganju, trener Vidović je dao priliku igračima koji malo igraju. Tako da u današnjem početnom sastavu nije bilo niti jednog igrača koji je započeo posljednju prvenstvenu utakmicu u Vrbovcu, tek su se tu našla trojica koja su u Vrbovcu ušla u drugom poluvremenu. Kapetan je danas bio Ćibarić, a kad je on izišao iz igre traku je preuzeo Ivanković.

Igra je u prvom poluvremenu bila spora i nezanimljiva, s pokušajima zeleno-bijelih da vode igru u čemu su bili djelomično uspješni. Vidjeli smo dvije prilike Maksimira, oba puta je pucao Hodak ali nije uspio zabiti. Prvu priliku je imao u 14. minuti kad je primirio dugu loptu i izašao sam pred vratara koji je obranio njegov udarac. Bila je to vrlo slična situacija kao u 1. kolu protiv Dubrave. Druga prilika se dogodila pred sam kraj prvog poluvremena kad je Kadirić nabacio na drugu stativu, a ovaj put je Hodak iz prve pucao pored stative. Domaći su jednom zaprijetili kad je bila gužva u gostujućem šesnaestercu ali nitko od igrača Prigorja nije uspio uputiti udarac.

Maksimir je došao u vodstvo u 53. minuti - nakon jedne brze akcije lopta je došla na lijevu stranu do Hrvoja Šakića koji s 10-ak metara šalje loptu u mrežu pored Ikića. U tom razdoblju su u igru ušli Bektaši i Malkoč te se činilo da bi se utakmica trebala mirno privesti kraju, ali naravno da nije bilo tako.
Prigorje je u 62. minuti izborilo slobodan udarac po sredini na 20-ak metara od Maksimirovih vratiju; P. Barbarić je dobro pucao i prebacio živi zid, a Grlj je još bolje obranio. Četiri minute kasnije domaći dolaze do izjednačenja - Maksimir je izgubio loptu u napadu, igrači Prigorja su poveli kontru i lopta je bila upućena prema šesnaestercu; Grlj je istrčao na 25 metara od svojih vratiju da izbije loptu ali je pogodio Sašu Zlatara od kojeg se lopta odbila u praznu mrežu.

Utakmica je u preostalih 25 minuta bila otvorena, te su i jedni i drugi mogli pobijediti. Prigorje je u 78. minuti opet imalo opasan slobodan udarac, ponovno je pucao P. Barbarić i ovaj put pogodio stativu, zatim se lopta odbila od Grlja u teren. Minutu kasnije uzvraća Maksimir; Kadirić je ubacio iz kuta, Ivanković je na drugoj stativi spustio loptu glavom za Šakića koji je sam iz blizine pucao ravno u vratara.
Domaći opet prijete u 88. minuti, Babić je na ubačaj Solde pucao previsoko glavom. I u posljednjoj minuti nadoknade Maksimir je propustio odličnu priliku za pobjedu; Bektaši je ubacio iz kuta za Bastića čiji je udarac netko od domaćih igrača izbio s crte.

Zatim su uslijedili jedanaesterci u kojima je Prigorje bilo uspješnije i izborilo pobjedu za veliko slavlje svojih igrača i navijača.

Maksimir se opet okreće prvenstvu u kojem u subotu dočekuje Kustošiju. Inače slijedi niz teških utakmica jer nakon Kustošije dolaze susreti protiv Segeste i Vinogradara.

Prigorje