Rudar - Maksimir
Mjesto igranja: Zelenice, Labin
Nadnevak: 18. listopada 2017.; Gledatelja: 145
Strijelci: 1-0 - Carlo Škopac (15), 1-1 - Dominik Horvat (22), 1-2 - Marin Žugaj (33), 1-3 - Josip Mohač (66), 2-3 - Ivan Macan (89), 2-4 - Matej Glasnović (90)
N.K. "Rudar" (Labin)

Trener: Goran Gajzler

Načinović 32', Čudić 71' ;
  Spudić 19', Mohač 50', Glasnović 72', Žeželj 90'
Glavni sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica); pomoćnici: Gordana Katušić (Gradec), Vedran Barkić (Dugo Selo); četvrti sudac: Matija Pajvot (Vrbovec); delegat: Dean Caput (Rijeka)

Nakon današnje pobjede u Labinu može se reći da je Maksimir konačno dohvatio formu kakva se i očekivala uoči početka sezone s obzirom na kvalitetu igrača koju posjeduje trener Gajzler. Ovo je bila treća uzastopna pobjeda i baš se poklopilo, slučajno ili ne, da je taj niz započeo povratkom na Oboj nakon dugo vremena. Uz ostvarenu pobjedu jednako je važna i jako dobra igra koja je danas prikazana jer daje sigurnost da se može doći do preokreta i nakon vodstva protivnika.

Maksimiru je ovo bilo treće gostovanje u Labinu i omjer je zasad uvjerljivo na strani Maksimira. U sezoni 2008./09. ostvarena je pobijeda 1-0, a u sezoni 2009./10. završilo je 1-1 i sada u sezoni 2017./18. opet je Maksimir pobijedio 4-2.
Maksimir je danas nastupio u pričuvnoj plavo-bijeloj kombinaciji i prvi je stvorio dobru priliku u 9. minuti. Žugajev udarac izvan šesnaesterca je domaći vratar Pavlić uspio obraniti, a lopta se odbila do Kurbalića koji se iz blizine nije najbolje snašao i prebacio je vrata.

Uzvratili su domaći i poveli u 15. minuti nakon prekida - lopta je ubačena iz kuta prema drugoj stativi gdje se najbolje snašao Carlo Škopac i imao je dovoljno vremena da pogodi mrežu. Međutim Maksimir je nastavio s dobrom igrom i došao do izjednačenja u 22. minuti - nakon jedne gužve u domaćem šesnaestercu najbolje se snašao Dominik Horvat, koji je stigao na posudbu iz Dinama, te je udarcem iz blizine postigao svoj prvi prvenstveni zgoditak za Maksimir (ranije je zabio u kupu protiv Ivanje Reke).
I dalje je u nastavku bilo opasnije u domaćem šesnaestercu pa je tako Maksimir poveo u 33. minuti nako lijepe akcije po lijevoj strani - Mohač je lijepo proslijedio za Puklina koji ubacuje u šesnaesterac prema Marinu Žugaju, a on smirenim udarcem pogađa mrežu. Mogao je Maksimir i do još većeg vodstva nekoliko minuta kasnije kad je Mohač dodao za Kurbalića čiji udarac odlično brani vratar Pavlić.

Rudar je krenuo u drugo poluvrijeme s pritiskom i nadom u izjednačenje, ali su napadi bili uglavnom bezopasni s ponekim udarcem prema Spudiću.

Napade domaćih presjekao je Josip Mohač pogotkom u 66. minuti - lopta je ubačena s desne strane, a ispred domaćih vratiju se najbolje snašao Mohač koji je sada s 5 pogodaka najbolji strijelac Maksimira u ovoj sezoni.
Nakon novog primljenog pogotka popustio je pritisak domaćih i pred sam kraj bilo je očito da bi se moralo dogoditi čudo da Maksimir ispusti pobjedu.
Ali Rudar u 89. minuti ponovo dolazi do zgoditka iz prekida - kapetan Juričić je izveo slobodan udarac, lopta se od jednog igrača odbila u vratnicu i zatim do Ivana Macana koji donosi domaćima nadu za osvajanje boda. Nada je ipak kratko trajala jer je Matej Glasnović već u sljedećoj minuti potvrdio pobjedu - nakon jednog protunapada izašao je sam pred domaćeg vratara i sigurno pogodio mrežu.

Sada slijedi domaća utakmica protiv Španskog koje se brzo vratilo u 3. ligu nakon ispadanja pretprošle sezone. S obzirom na pozitivan niz očekuje se još jedna pobjeda, a zbog tri žuta kartona ne mogu igrati dva današnja strijelca - Mohač i Glasnović.

Rudar