Segesta - Maksimir

4 Vladimir Golić
18 Domagoj Šipuš____________
7 Ivan Lovrić (kap.)__________
15 Luka Vranić (60' Luka Kožić)
19 Tomislav Gajdek (60' Matija Sertić)
5 Marko Filipović____________
10 Tomislav Ivičić (71' Ivan Marović)
24 Armin Abazi

Tomislav Trbuljak 18
Trener: Zoran Buinac

Jolić 16', Gajdek 31' ; Rebernjak 4', Kadirić 89'
Glavni sudac: Marko Jeleč (Zaprešić); pomoćnici: Vedran Barkić (Dugo Selo), Mato Josipović (Križ); četvrti sudac: Tomislav Vidović (Jazvine); delegat: Ivan Blažičević (Zagreb)

Predosjećaj uoči današnjeg susreta je govorio da bi trebali gledati dobru utakmicu, ali nažalost nije bilo tako. Kad utakmica završi bez pogodaka dojam obično nije dobar, a danas je taj dojam pokvarila i igra koja je većim dijelom utakmice bila loša na obje strane. Npr. utakmica 2. kola u gostima kod Vrapča je također završila bez pogodaka ali je po kvaliteti bila nesuporedivo bolja, kao da se ne radi o istoj ligi.

Navijači Maksimira su su se potajno nadali pobjedi u Sisku, ali ih na kraju podjela bodova može zadovoljiti kao i domaće navijače. I jedni i drugi su nakon utakmice razmišljali kako su propustili ostvariti pobjedu protiv lošeg suparnika ali su zaboravili da je i njihova momčad odigala loše. Tijekom same utakmice je Maksimir imao nešto više prilika, ali je najbolju propustila Segesta u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena, te je podjela bodova pravedan ishod.
Trener Vidović je izveo uglavnom očekivani sastav. Jedino su postojale dvojbe na stoperskom mjestu gdje je Kovačević dobio prednost pred Ivankovićem i u veznom redu gdje je Valenta dobio prednost pred Glasnovićem i Hodakom. Od važnijih igrača danas na raspolaganju nisu bili Valković i Tabaković.

Utakmica je počela prilikom Segeste odmah u 1. minuti kad je Ivičić pucao snažno s vrha šesnaesterca, a Brkić odbio loptu. Maksimir je uzvratio odličnom prigodom u 17. minuti; Malkoč je probio lijevu stranu i ušao u šesnaesterac te vratio povratnu loptu u sredinu za Bektašija koji neometan pucao nekoliko metara iznad prečke. Pet minuta kasnije Ćibarić ubacuje iz prekida na prvu stativu, a Valenta udarcem iz prve pogađa vanjski dio mreže.
Do kraja prvog poluvremena viđena je još po jedna prilika na obje strane. U 31. minuti Vranić puca pod prečku ali je Brkić opet uspješniji i odbija loptu. Maksimir je uzvratio pred kraj prvog poluvremena, Rebernjak je ubacio iz slobodnog udarca na peterac gdje je Jakelić ostao sam i glavom pucao pored stative.

Prvo poluvrijeme je još bilo i solidno, međutim drugo poluvrijeme je bilo prilično loše i naživciralo je sve gledatelje. Bilo je prilika ali je igra bila nepovezana s puno pogrešaka u dodavanjima.

Prva opasnost se dogodila u gostujućem šesnaestercu u 49. minuti kad je Brkić nakon jedne gužve izbio loptu u posljednji trenutak ispred Vranića. Sljedeće tri prilike su bili na strani Maksimira, ali Nakić (53.) i dvaput Hodak (71. i 86.) nisu uspjeli pogoditi mrežu. I onda u sudačkoj nadoknadi (93. minuta) najbolja prilika utakmice za domaće; nakon akcije po lijevoj strani napada, lopta dolazi do jednog domaćeg napadača koji puca pored istrčalog Brkića i pogađa stativu, a odbijenu loptu je Ivanković uz velike napore uspio očistiti s crte pored jednog Segestinog igrača.

Nakon sedam odigranih kola Maksimir se nalazi na zadvoljavajućem 6. mjestu. Sada slijedi teška domaća utakmica protiv Vinogradara koji se nalazi na 4. mjestu ali je prije početka sezone proglašen za najvećeg favorita prvenstva.

Segesta