Trnje - Maksimir
Mjesto igranja: Bosutska ulica, Zagreb
Nadnevak: 12. studenog 2017.; Gledatelja: 187
Strijelci: 1-0 - Bruno Špišić (8), 1-1 - Josip Mohač (73), 1-2 - Matej Adžić (82)
N.K. "Trnje" (Zagreb)

12 Arian Kranjec_____________
5 Ivan Jurač
4 Robert Babok
6 Luka Piršić
15 Ivan Fostač_______________
20 Mario Rajkovača__________
7 Marino Slatina (kap.)
11 Franko Vikario
13 Ivan Jelić (65' Jurica Poldrugač)
10 Marin Tomšić (81' Ante Stanić)_

Trener: Goran Gajzler

Poldrugač 74', Kranjec 86', Fostač 87' ;
  I. Žugaj 12', M. Žugaj 67', Valković 78'
Glavni sudac: Jelena Kumer (Breganica); pomoćnici: Davor Jukić (Vrbovec), Gordana Katušić (Gradec); četvrti sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica); delegat: Danko Uroić (Vrbovec)

Maksimirov pozitivni niz u prvenstvu nakon povratka na Oboj se nastavio i u Trnju pobjedom protiv domaćina koji se neočekivano nalazi na posljednjem mjestu tablice s obzirom na tradiciju, ali izgleda da igrački njihov loš poredak i nije toliko iznenađenje. Zeleno-bijeli su danas bili bolji i zasluženo pobijedili iako ne toliko uvjerljivo po prilikama koliko po ukupnim udarcima po golu u kojima je Maksimir bio bolji 16-3 ili po udarcima iz kuta u kojima je Maksimir imao prednost 11-1.
Danas je Maksimir nastupio u zeleno-bijeli
m dresovima koji nisu idealni, ali su svakako bolji od zeleno-crne kombinacije koja se koristi ove sezone.

Trnje je povelo iz prve prilike u 8. minuti - nakon pogreške u veznom redu Maksimira, bivši Maksimirac Bruno Špišić je izbio sam pred Spudića i sigurno pogodio mrežu. Primljeni pogodak nije omeo zeleno-bijele koji su većinu prvog poluvremena imali inicijativu i više napadali, te stvorili dvije dobre prigode. U 19. minuti duga lopta je upućena do Marina Žugaja ali se nije dobro snašao ispred Kranjca koji je lako uhvatio loptu. Druga dobra prilika je propuštena u 32. minuti kad je Jung dodao Mohaču koji izlazi pred domaćeg vratara ali je netko od braniča u zadnji trenutak uspio blokirati udarac.

Trener Gajzler nije bio zadovoljan, te je odmah na poluvremenu promijenio tri igrača (umjesto Žeželja, Junga i Glasnovića ušli su Vukadin, Adžić i Ćibarić, a Krznar je iz obrane preselio u vezni red), te mu se taj rizik na kraju isplatio i ostvarena je pobjeda.
U drugom poluvremenu prvi prijeti Maksimir preko Malokua u 52. minuti kad je iz blizine pucao pored gola nakon Mohačevog dodavanja. Nekoliko minuta kasnije Trnje iz svog jedinog udarca iz kuta na utakmici opasno zaprijetilo; kapetan Slatina je ubacio, a Piršić neometan glavom loše zahvatio loptu. Kako je utakmica dalje odmicala Maksimir je potpuno preuzeo kontrolu i došao do izjednačenja u 73. minuti - Marin Žugaj je ubacio iz kuta, a nakon manje gužve najbolje se snašao Josip Mohač i zakucao loptu pod prečku. Do potpunog preokreta došlo je 10-ak minuta kasnije; ponovo je iz prekida ubacio Marin Žugaj, a ovaj put je strijelac bio Matej Adžić.
Do kraja utakmica Trnje nije imalo više snage zaprijetiti, dok je s druge strane dvapu pucao Marin Žugaj; kod prve prilike glavom pored stative, a kod druge je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Do kraja prvog dijela prvenstva preostaju domaća utakmica protiv Zagorca i gostovanje kod Pazinke, a s obzirom na trenutčnu formu možemo se nadati novim pobjedama.

Trnje