14. srpnja 2016.

Pripreme Maksimira za novu sezonu počinju u ponedjeljak 18. srpnja

Pripreme seniora Maksimira za novu sezonu 2016./17. kreću u ponedjeljak 18. srpnja. Trener Rajko Vidović će okupiti igrače na Oboju u 17.30 te će biti održan prvi lagani trening tj. trčanje u parku Maksimir.
U ovom trenutku su najzanimljivije novosti o stanju terena na Oboju. Radovi na postavljanju umjetne trave su započeli prije gotovo dvije godine, 11. kolovoza 2014. U tom razdoblju su se radovi nekoliko puta prekidali, a po zadnjim najavama će se u završetak radova uključiti Grad Zagreb i Gradska četvrt Maksimir. Radovi će krenuti nakon prikupljanja sve dokumentacije i novih dozvola, te se nadamo da će 2016. biti godina u kojoj će konačno biti otvoreno novo igralište na Oboju.

Stanje na Oboju na početku radova prije dvije godine

Maksimir je pretprošle sezone bio domaćin na stadionu Trnja, a prošle sezone na stadionu bivše Croatije Sesvete u Sesvetama. Za sljedeću sezonu, barem dok ne bude gotov teren na Oboju, ponovno je dogovoreno domaćinstvu u Trnju. Treninzi će se odvijati na igralištu Nura na Borovju.