NOGOMETNI KLUB
MAKSIMIR
FOOTBALL CLUB
POČETNA STRANICA
KLUB
TEMPERATURA U MAKSIMIRU:
OSNOVNI PODATCI

STADION
POVIJEST
PROŠLE SEZONE
OMJERI S KLUBOVIMA
NAVIJAČI
VETERANI
VIJESTI
SENIORI
POPIS IGRAČA
BROJIDBA
UTAKMICE/POSLJEDCI
TABLICA
3.HNL ZAPAD
POKAL ZNS-a
PODMLADAK
JUNIORI
KADETI
STARIJI PIONIRI
MLAĐI PIONIRI
LIMAČI A
LIMAČI C
ZAGIĆI A1
ZAGIĆI A2
OSTALO
HŠK MAKSIMIR
ČETVRT MAKSIMIR
CRO NOGOMET
KNJIGA GOSTIJU
POVEZNICE
CONTACT

 

 

30. srpnja 2016.

Gorica u prijateljskoj utakmici na svom terenu pobijedila Maksimir 3-2

Nakon poraza ali i dobre ige u Sesvetama, Maksimir je drugu prijateljsku utakmicu odigrao u gostima protiv još jednog drugoligaša Gorice koji je nastupio u mješovitom sastavu. Domaćin je pobijedio 3-2 što je na kraju prihvatljiv ishod za Maksimir budući da je Gorica vodila 3-0 do 77. minute.
Utakmica je odigrana u jutarnjem terminu po vrućem vremenu, na pomoćnom igralištu stadiona u Velikoj Gorici pred 81 gledateljom.
Strijelci: 1-0 Matošević (6), 2-0 Postonjski (60), 3-0 Muhar (63), 3-1 Bastić (77), 3-2 Bastić (88)
Gorica: Šušković, Jančetić, Jurjević, Franić, Sumić, Serdarušić, Marina, Tatar, Španja, Težak, Matošević (još su igrali: Žugaj, Muhar, Krizmanić, Postonjski, Lihić, Barišić, Smoljo, Sedlaček, Pejić, Cezar, Dianežević, Soldo)
Maksimir: Brkić, Valković, Rebernjak, Jakelić, Skrbin, Tabaković, Kovačić, Nakić, Krznar, Valenta, Trbuljak (još su igrali: Grlj, Ivanković, Bastić, Horvat, Ređepi, Šandor, Hodak, Kuninec, Pintarić, Zvone, Dodić, Kovačević)

Domaćin je poveo na samom početku utakmice kad se, nakon ubačaj s desne strane, Matošević našao na prvoj vratnici i postigao pogodak glavom. Prvo poluvrijeme je inače proteklo u nadmoći Gorice i bez pravih prilika za Maksimir.

x

Gorica je svoj drugi zgoditak postigla u 60. minuti kad je Postonjski udarcem s 20 metara pogodio donji desni kut. Minutu kasnije je Maksimir imao svoju prvu pravu priliku, ali je udarac otišao malo iznad grede. A u 63. minuti bilo je već 3-0; Muhar je s desne strane ubacio laganu loptu prema vratima, a Grlj se poskliznuo i lopta je otišla u mrežu. Pri tome se vratar Grlj ozlijedio i na vrata je ponovo stao Brkić. Posljednjih 15-ak minuta je ipak pripalo Maksimiru koji je s dva pogotka ublažio poraz. Oba zgoditka je postigao Bastić udarcima iz blizine.
Danas su zbog raznih obaveza izostali kapetan Božić, Ćibarić i Primorac.
Sljedeća prijateljska utakmica se igra u srijedu poslijepodne u Vrbovcu protiv domaćeg trećeligaša.