NOGOMETNI KLUB
MAKSIMIR
FOOTBALL CLUB
POČETNA STRANICA
KLUB
TEMPERATURA U MAKSIMIRU:
OSNOVNI PODATCI

STADION
POVIJEST
PROŠLE SEZONE
OMJERI S KLUBOVIMA
NAVIJAČI
VETERANI
VIJESTI
SENIORI
POPIS IGRAČA
BROJIDBA
UTAKMICE/POSLJEDCI
TABLICA
3.HNL ZAPAD
POKAL ZNS-a
PODMLADAK
JUNIORI
KADETI
STARIJI PIONIRI
MLAĐI PIONIRI
LIMAČI A
LIMAČI C
ZAGIĆI A1
ZAGIĆI A2
OSTALO
HŠK MAKSIMIR
ČETVRT MAKSIMIR
CRO NOGOMET
KNJIGA GOSTIJU
POVEZNICE
CONTACT

 

 

30. kolovoza 2016.

U utakmici punoj pogodaka Maksimir pobijedio Sesvete

Maksimir je danas u gostima kod Sesveta odigrao svoju jedanaestu prijateljsku utakmicu od početka priprema, a drugu protiv drugoligaša Sesveta. Nakon poraza 2-1 prije mjesec dana, danas su Maksimirci pobijedili 4-3 u vrlo zanimljivoj utakmici s puno zgoditaka. Za oba kluba su nastupili mješoviti sastavi.

Strijelci: 0-1 Malkoč (3), 0-2 Nakić (22), 1-2 (25 - 11m), 2-2 (44), 2-3 Bastić (47), 3-3 (63), 3-4 Bastić (75)

Maksimir u prvom poluvremenu: Brkić - Skrbin, Ivanković, Jakelić, Kovačić - Tabaković - Malkoč, Ćibarić, Krznar, Jelić (23. Glasnović) - Nakić
Maksimir u drugom poluvremenu: Grlj - Rebernjak, Kovačević, Šandor, Valenta - Šakić, Kadirić - Glasnović (55. Jelić, 70. Park), Hodak, Trbuljak - Bastić (86. Dodić)

Današnja utakmica je dobro poslužila treneru Rajku Vidoviću da isproba sastav za sljedeću utakmicu protiv Vrapča, ali i da isproba dva nova igrača; to su Silvio Malkoč (rođen 1998. i došao iz juniora Hajduka) i Tomislav Jelić (rođen 1994. i došao iz Dugog Sela). Posebno se istaknuo Malkoč koji je igrao na lijevoj strani napada te je postigao prvi pogodak i imao dodavanje za drugi.
U sastavu danas nije bilo Valkovića, pa je kapetan Kovačić igrao na desnom boku. I u ostalom dijelu obrane je došlo do promjena u odnosu na utakmica protiv Dubrave; Skrbin je igrao na lijevom boku umjesto na stoperu, a na njegovom mjestu je zaigrao Ivanković.
Maksimir je danas nastupio u pričuvnoj plavo-crnoj kombinaciji.

Već u 3. minuti je Maksimir došao u vodstvo kad se Malkoč ubacio u sredinu šesnaesterca i pucao, domaći vratar je dirao loptu koji se ipak odbila u mrežu. Dvije minute kasnije Krznar puca snažno s 20-ak metara i pogađa prečku. U međuvremenu su i Sesvete dvaput zaprijetile.
Nakić je u 19. minuti iz dobre prilike pucao pored stative, ali je zato pogodio tri minute kasnije - Malkoč je po lijevoj strani ušao u šesnaesterac i ubacio u sredinu za Nakića koji glavom pogađa mrežu.
Sesvete su se do kraja prvog poluvremena vratile u igru i s dva pogotka izjednačile. Prvi su postigli iz jedanaesterca u 25. minuti, a drugi pred kraj poluvremena u 44. minuti.

x

U drugom poluvremenu je za Maksimir nastupio trenutačno drugi sastav, a pogodak je postignut vrlo brzo, u 47. minuti - Trbuljak je ubacio loptu u šesnaesterac s desne strane gdje je najviši bio Bastić i udarcem glavom pogodio mređu. Domaći su ponovno došli do izjednačenja, u 63. minuti, prizemnim udarcem nogom u donji desni kut s vrha šesnaesterca. Međutim pobjeda je na kraju ipak pripala Maksimiru - Hodak je s lijeve strane krenuo u šesnaesterac i lobao istrčalog vratara Sesveta, a na drugoj stativi se našao Bastić i neometan pogodio mrežu.