Vrapče - Maksimir

2 Filip Šimić________________
5 Marin Maljak
8 Dario Salopek_____________
11 Mario Fajdiga (46' Ivan Švigir)
13 Borna Vinčić (65' Filip Hanžić)
7 Borko Gorgiev (90' Denis Plojović-Beriša)_

Marko Kovačević 28
Trener: Krešimir Sunara

Tabaković 37', Ćibarić 57', Nakić 86', Valković 87'
Glavni sudac: Darko Jurčević (Pašin Potok); pomoćnici: Adrijano Delač (Karlovac), Dejan Kupres (Samobor); četvrti sudac: Dario Cikojević (Samobor); delegat: Ivan Blažičević (Zagreb)

Poraz od Dubrave u 1. kolu koji nije bio očekivan te činjenica da se ove sezone očekuje mjesto pri vrhu tablice, značile su da Maksimir mora ići na pobjedu u Vrapču gdje su zeleno-bijeli posljednjih sezona dobro prolazili, pa tako u zadnje tri utakmice imamo dvije pobjede i jednu neriješenu. Na kraju je osvojen jedan bod kojim oba kluba mogu biti zadovoljna jer je Vrapče imalo nešto više prilika, a Maksimir je prikazao malo bolju igru. I iako je utakmica završila bez pogodaka bila je vrlo dobra, po kvaliteti igre puno bolja od one iz prošlog kola kad su igrali Maksimir i Dubrava.
Trener Vidović je napravio nekoliko izmjena u momčadi za današnju utakmicu, pa je Valković igrao na lijevom boku umjesto na desnom, Kovačić je sa zadnjeg veznog preselio na desni bok, Ivanković je igrao stopera umjesto Skrbina, a u veznom redu su
od početka igrali Ćibarić, Glasnović i Malkoč.
Osim vratara koji su se iskazali obranama, kod Vrapča se istaknuo brzi Gorgiev probojima po desnoj strani te u veznoj liniji Maksimira Tabaković i posebno Ćibarić.

Prvih 20-ak minuta je Vrapče bilo aktivnije i u tom razdoblju su domaći imali jednu dobru priliku kad je nakon gužve u šesnaestercu Šaban iz blizine pucao pored lijeve stative. Nakon toga je Maksimir preuzeo igru i prvu priliku je imao u 21. minuti kad je Jakelić, nakon Tabakovićevog ubačaja, pucao glavom previsoko. Sedam minuta kasnije ubacuje Valković, na prvoj stativi se našao Malkoč i pucao u bliži kut ali Kranjec brani.
Maksimir je u 32. minuti postigao pogodak kad je Jakelić zabio glavom, no bilo je vidljivo da je zeleno-bijeli stoper u očitom zeleđu. Prvo poluvrijeme je ipak završeno prigodom Vrapča u zadnjoj minuti, no i ovaj put je Šaban pucao netočno.

Drugo poluvrijeme se nastavilo inicijativom Maksimira i premda nije bilo prilika, činilo se da je samo pitanje vremena kad će zeleno-bijeli opasno zaprijetiti. Onda se sredinom drugog poluvremena stanje promijenilo i Vrapče je počelo nizati prilike.
Prvu smo vidjeli u 66. minuti kad su Maksimirci izgubili loptu u napadu, s druge strane su Vinčić i Šaban pokrenuli kontru koju je udarcem završio Vinčić a dobro postavljeni Brkić je obranio. Dvije minute kasnije Vrapče izvodi udarac iz kuta nakon kojeg je Salopek s 20-ak metara uputio pravu "bombu" ali je lopta srećom otišla malo iznad prečke
. Da je lopta završila u mreži, već sad bismo imali kandidata za najljepši pogodak sezone. Svoj niz prilika su okončali u 80. i 81. minuti; u oba slučaja je ubacio Gorgiev koji je neumorno probijao desnu stranu, kod prvog je Hanzić bio netočan a kod drugog je Brkić obranio Švigirov udarac.

Navijači Maksimira su u posljednjim minutama iščekivali kraj jer je po razvoju događaja izgledalo da jedino Vrapče može do pobjede, a onda smo u sudačkoj nadoknadi vidjeli priliku utakmice za Maksimir. Nakon prekida Ćibarić ubacuje u šesnaesterac, netko iz gužve glavom prosljeđuje loptu do Krznara koji se našao sam ispred Kranjca; mogao je birati u koju će stranu pucati ali ga je vjerojatno prilika iznenadila i pucao je ravno u vratara koji je odbio loptu.

Jedan osvojeni bod iz dva kola sigurno ne zadovoljava nikoga u klubu, no sljedeće dvije utakmice su dobra prigoda za dvije pobjede i mjesto u prvom dijelu tablice. U goste nam dolaze Samobor (utorak) i zatim Zagorec (subota).
A nakon dolaska Malkoča iz juniora Hajduka i dalje se radi na pojačanjima. Tako će idući tjedan biti registrirana dva nova igrača koji će imati pravo nastupa protiv Zagorca, a to su Deni Bektaši i Korejac Jisoo Park. Posebno treba istaknuti Bektašija koji je prošle sezone bio treći strijelac lige kao igrač Vrapča, a u Maksimir dolazi nakon kratkog boravka u slovenskom drugoligašu Brežicama.

Vrapče