Vrbovec - Maksimir
Mjesto igranja: Sajmište, Vrbovec
Nadnevak: 17. rujna 2016.; Gledatelja: 185
Strijelac: 0-1 - Mate Jakelić (36)
N.K. "Vrbovec" (Vrbovec)

12 Tihomir Kosovec__________
15 Dario Vlašić
8 Nikola Jendriš
4 Ilija Radovac
2 Marko Horvatić____________
6 Dario Potroško
19 Mario Ćosić (69' Matija Petak)__
13 Antonio Boroša (46' Saša Uremović)
9 Ivan Marko Ivoš
10 Matija Dimović (kap.)______
11 Josip Colarić (58' Rafael Ponestke Schaab)

______________Selmir Brkić 1

Trener: Ante Klarić

Colarić 43', Ćosić 50', Jendriš 73', Horvatić 87',
  Ponestke 90', Valković 40', Bektaši 73', Kovačević 82'
Glavni sudac: Mateo Čalić (Marčana); pomoćnici: Nenad Marušić (Opatija), Igor Bahun (Rijeka); četvrti sudac: Igor Rajko (Poreč); delegat: Tomislav Lukšić (Velika Gorica)

Maksimir je došao u Vrbovec u vrlo dobrom raspoloženju nakon dvije uzastopne pobjede odigrati utakmicu protiv domaćina koji se nalazi iznenađujuće visoko na tablici s obzirom na najave uoči početka sezone koje su predviđale borbu za ostanak zbog novčanih poteškoća. I na kraju su zeleno-bijeli zasluženo pobijedili Vrbovec koji je bio malo bolji u prvoj polovici prvog poluvremena, a nakon toga su pali i malo su pokazali u ostatku utakmice. Domaći su bili ljuti na suce, a prednjačio je živčani trener Ante Klarić koji je isključen zbog stalnog prigovaranja. Kasnije je također isključen i pomoćni trener Damir Talaja.
Nije bilo puno izmjena u početnom sastavu
Maksimira, te je jedino umjesto Hodaka počeo Malkoč. Ali su se izrotirali neki igrači u obrani i veznom redu, tako se Tabaković vratio na mjesto zadnjeg veznog, Kovačić na desni bok i Kovačević na stopersko mjesto.

Prvu priliku na utakmici je imao Vrbovec u 20. minuti; Dimović je iz desnog kuta poslao povratnu loptu na rub šesnaesterca gdje iz prve Ivoš puca pod prečku, ali Brkić odbija loptu. Negdje u tom razdoblju je Maksimir počeo preuzimati inicijativu u igri i dolazi do prve prilike u 28. minuti kad Tabaković ubacuje iz kuta za Jakelića koji gađa ravno u vratara.
Oba igrača su se našla opet u prilici u 36. minuti ali ovaj put su bili uspješni - Tabaković je iz prekida ubacio na prvu stativu a tamo se na pravom mjestu našao Mate Jakelić i udarcem glavom pogodio mrežu.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još dvije opasnosti u domaćem šesnaestercu, obje su stvorene preko lijeve strane napada Maksimira. U prvoj prilici je Malkoč pucao nakon prodora i Kosovec je obranio, a kod druge prilike je Malkoč bio dodavač za Glasnovića koji je pucao glavom pored stative.

Drugo poluvrijeme su opet otvorili Vrbovčani svojom prilikom; kapetan Dimović je još jednom bio dodavač, ovaj put je glavom pucao Colarić ali je loše zahvatio loptu u izglednoj prigodi. Nekoliko minuta kasnije prilikom uzvraća Hodak koji je minutu ranije ušao u igru. Nakon što se driblingom oslobodio dvojice domaćih braniča, njegov udarac je obranio Kosovec.

Posljednja četvrtina utakmice je prolazila sporo iako domaći nisu imali ozbiljnih prilika osim nekoliko izleta do šesnaesterca Maksimira. S druge strane su Maksimirci propustili odličnu priliku u 71. minuti kad je Bektaši prevario svog čuvara i krenuo sam prema Kosovcu koji ipak dobro brani njegov udarac. Preostale minute su prošle u nervozi uključujući i 6 minuta sudačke nadoknade, ali je zato slavlje igrača Maksimira bilo veće.

Ovom pobjedom je Maksimir došao na izvanredno drugo mjesto na tablici i sljedeće subote je na rasporedu još jedna važna utakmica protiv Kustošije koji ima samo jedan bod manje. Prije toga je u srijedu na rasporedu utakmica 1. kola kupa ZNS-a u Žerjavincu protiv šestoligaša Prigorja.

Vrbovec