Škola nogometa NK Maksimir i sudjelovanje u istraživanju

Škola nogometa NK Maksimir svakodnevno radi i surađuje na usavršavanju svojeg trenerskog kadra. U nastavku Vam donosimo priču o jednom takvom primjeru.

Naš trener Josip ili popularno zvani “Joža” je pri kraju svojeg studentskog obrazovanja te mu je samo ostao diplomski rad za predati. Tema njegovog diplomskog rada je: Analiza promjena u kondicijskoj pripremi nogometaša nakon osmo-tjednog programa treninga. Diplomski rad uz sebe nosi i istraživački dio. Zbog toga je naš trener Josip odabrao svoju kategoriju mlađih pionira kako bi s njima napravio potrebno testiranje.

 

Detalji istraživanja

Mlađi pioniri NK Maksimira obavili su početno testiranje motoričkih i funkcionalnih sposobnosti kroz nekoliko testova. Na taj način procijenilo se  njihovo trenutno stanje. Kroz narednih 8 tjedana će u sklopu redovnih nogometnih treninga, 2 puta tjedno provoditi i jedan oblik treninga u trajanju 20-ak minuta (4×4 minute).  Taj trening će sadržavati različite oblike nogometnih kretanja (frontalna kretanja, lateralna kretanja – lijeva i desna te kretanja unatraške). Brzine tih kretanja će se kroz tjedne postupno povećavati, od 6km/h u prvom tjednu treniranja, do 9km/h u zadnjem tjednu treniranja.

Nakon provedenog osmo-tjednog oblika treninga mlađi pioniri će imati završno testiranje. U testiranju ćemo vidjeti rezultate i stanje motoričkih i funkcionalnih sposobnosti nakon što su igrači prošli navedeni oblik treninga.

Provedeno testiranje

Trener Josip je napravio početno testiranje u kojem se procijenilo stanje igrača te je tako započeto istraživanje koje će trajati narednih 8 tjedana. Ovo je zanimljivo iskustvo za naše nogometaše zato što će po prvi put imati profesionalni pristup dijagnostici njihovih sposobnosti. Na ovaj način će moći konkretno vidjeti svoj napredak nakon 8 tjedana treniranja pod stručnim vodstvom voditelja istraživanja odnosno trenera.

Ovo su testovi koje su naši igrači radili:

  • Skok u vis
  • Skok u dalj
  • 5-10-20 metara
  • Test 93639 s okretom
  • Test 93639 naprijed – natrag
  • Koraci u stranu
  • Beep test

U nastavku možete vidjeti fotografije koje smo napravili tijekom testiranja naših mlađih pionira:

skola-nogometa

skola-nogometa

nogomet-skola

skola-nogometa

 

Škola nogometa NK Maksimir poziva sve zainteresirane da dođu i treniraju na vrhunskom terenu uz licencirane trenere i pedagoški pristup.

Za sve informacije slobodno nazovite: 098/642 508 – voditelj škole nogometa Zoran Santrač.